Velevážené p.t. obecenstvo,

račte s námi cestovat na přelom 19. a 20. století

uvítáme vás v autentickém prostoru s vybavením veškerým dobovým

nebo za vámi se vydáme, kam budete ráčit

Máte nápad či nutkání svůj vlastní kulturní program s námi realisovati? Velmi rádi vás vyslechneme a společně možnosti prodiskutujeme.

Untitled-1.png

Prostory

Salon vnitřní jest 100 čtv. m. plochy, terasa má 120 čtv. m. a je na klidnou pěší zónu situována, 80 cestovatelů v teplém počasí pohostiti možno50 v nevlídném. Exklusivní královské hostiny u tabule dlouhé do 30 cestovatelů.

Untitled-1.png

Gastronomie

Disponujeme novým gastronomickým zázemím, které jest opečováváno naším výtečným kuchmistrem. Na talíři se nosí pokrmy ze šlechtických tabulí konce 19. století, např. cibulové pyré se štičími knedlíčky, nadívaný artyčok, kambala s kaparovou omáčkou či kaštanové bonbony. Sklep Jeho hraběcí milosti skýtá veškerá vína a lihoviny, které se v mocnářství těší oblibě. Párování nápojů k chodům je naším potěšením.

Untitled-1.png

Kultura

Osobní přístup lze vyšperkovat pozvánkami na jméno na ručním papíře, ručně psaným menu, přípravou hygienických potřeb dobových pro jednotlivého cestovatele. Program doprovodný o roce 1890 lze přiřaditi, povyprávět základy každodennosti vyšší společnosti na příkladech vybavení salonu - elektrifikace, hygiena, vytápění. Cestovatelé též mohou dobové artefakty vyzkoušeti - uvařit si kávu v rovnovážném sifonovém kávovaru, psát krasopis perem a inkoustem, a do budoucna si stereoskop osahati či dobové ošacení obléknouti. Prostor s dobrou akustikou pro hudbu živou. Lze využít pianino v salonu umístěné a virtuosa přizvati.​​​

Račte napsat poštu elektronickou na dum550@dum550.cz 

nebo volejte číslo 603 878 305

Těší se na vás služebnictvo Domu 550!