top of page

Galerie

Barevná fotografie je tu stále v plenkách, techniky fotografování nevhodné pro amatéry a tak tajně dokumentujeme krásy Domu 550 moderními metodami.

Interiér a exteriér

Gastronomie

 

Detaily

 
ornament-01.png

Návrat do roku 1890

Na přání jsme schopni přepnout stroj času do jiného roku, ale musíme nejprve zvážit všechny bezpečnostní a hygienické podmínky.

Jeho hraběcí milost sleduje nejnovější trendy, takže si budete moci užít na tu dobu moderní výdobytky jako splachovací záchod a elektrické osvětlení. V některých ohledech však modernizaci nevítá, stále například trvá na dodávkách ručního papíru ze své oblíbené papírny.

 

Utajovaný salon na Kladně nechal vybudovat, aby mohl pořádat neoficiální společenské akce. A velice se mu hodil jako úkryt, když objevil stroj času. Většinu času je na cestách nebo v jiných sídlech, což nám vytváří prostor, abychom toho využili.

ornament-01.png

Jak jsme se ke stroji času dostali

V jednom středočeském městě právě chvátá domů žena a jako obvykle si zkracuje cestu přes pěší zónu. Nepřítomně hledí před sebe a v mžiku otočí hlavu ke starému domu, který právě míjí. "Hm, Masaryk, minulý týden si tam zase hrál někdo na Dvořáka..." Kdyby věděla, jaká tajemství tento dům skrývá, nepokračovala by tak klidně domů vařit večeři...

Začněme však pěkně od začátku...

Ve starém plesnivém sklepě se zatuchlým odérem stovky let nevětraného prostoru se v prašném rohu mezi harampádím rozpadal rezavějící přístroj. Až do jednoho sychravého odpoledne, kdy se bezmyšlenkovitě potulující pán středního věku omylem opřel o dveře a vpotácel se dovnitř. Zápach ho vyrazil dveřmi zpátky, ale on koutkem oka zachytil třpyt něčeho zvláštního.

Crosshatch_KOCKY_LINEART_3 (1).png

Jak plynul čas, nutkání porušit slib sílilo. Tolika lidem by se to určitě líbilo... Až se správce a kuchmistr dohodli, že se o svou radost podělí. Museli určit přísná pravidla, aby se zamezilo nechtěnému vměšování do dějinné posloupnosti. Navíc se to nesměl dozvědět jejich šlechetný pán, který jim to samozřejmě zakázal. Omezili tedy možný počet účastníků i četnost přesunů a vyhradili bezpečný prostor. A to dům hraběcí milosti tajně vlastněný na Kladně, který slouží pro schůzky a zábavu, které nemají být známy očím nechtěným.

ilustrace.png

Vtrhl zpět a během vteřiny v rohu místnosti vytahoval a oprašoval všechny podivuhodné součástky. Čistil je, sestavoval a hledal chybějící části. Nakonec před ním ležely už jen čtyři kamenné kostičky s pečlivě vyrytými čísly, které vložil do opotřebovaných otvorů v přístroji.

Objevit funkční stroj času se nepodaří každý den a tak se muž bez rozmyslu pochlubil svým nejbližším. Pak se ale stalo něco nevysvětlitelného a zapřísahal ostatní, aby toto tajemství nikdy nikomu neprozradili.

​A doposud se tak stalo. Jen pár vyvolených si užívalo cestování časem. Některé z nich možná znáte, ale vůbec jste netušili, že kromě života v 21. století pobývají i v čase habsburského mocnářství. Komu by se v té době nelíbilo být správcem či kuchmistrem u spravedlivého a všestranně nadaného pána...

Untitled-1.png
ornament-01.png

Jak stroj času funguje?

schema2_CZ.png

Praktické tipy pro přežití návštěvy minulosti

I. Mějte na paměti, že nejste na dovolené, ale v jiné době a nesmíte vyvolat nechtěný zájem a pochybnosti

II. Řiďte se speciálními instrukcemi, zejména si prostudujte, čemu se vyhnout při oblékání a které věci vůbec nebrat. Sami musíte uznat, že vyndat mobil, klíče od auta, plastové serepetičky, žvýkačky nebo krabičku cigaret přitáhne nechtěnou pozornost, která vás může vehnat do spárů c. k. četnictva a už se z toho cestou za katr nevylžete

III. V prostoru se prolínají zvukové frekvence, takže telefon určitě vypnout. Jednou nám zazvonil a museli jsme se vymluvit, že neseme živé skřivany do kuchyně...

IV. Budete jen nějací neznámí a podivní lidé bez znalosti tehdejší mluvy. Musíte se tedy tvářit jako cizinci ze vzdálených slovanských nebo germánských zemí mimo Rakousko-Uhersko

V. Nikdy nesmíte opustit prostor dveřmi, kde nefunguje přechodová linie

VI. Nepřipusťte nezvratné dějinné změny

bottom of page